Forum Origami Strona Główna Origami
sztuka składania papieru
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Balrog

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roshi
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 3

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 8:57 pm    Temat postu: Balrog Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam problem ze złożeniem ciała Balroga (oba skrzydła dzrobiłem).

1. Gdy w 3 kroku złożę to wszystko to w środku jest mniej miejsca niż na diagramie. Nie wiem co robię źle, bo bok po złożeniu zajmuje 3/4 drugiego boku, tak jak na diagramie. Chociaż może to tylko błąd w rysunku.

2. W 4 kroku skaładam 3 rogi w petal fold a nie wiem co zrobić z tym czwartym. Mam zrobić tylko squash fold i pomocnicze zgięcia?

3. W 5 kroku zniknęły gdzieś te boki w squash foldzie.

4. 5 i 6 kroku w ogóle nie czaje. W 5 jest petal fold a w 6 w ogóle coś innego...

LINK DO DIAGRAMU:
http://dev.origami.com/diagram_load.cfm?pdfname=balrog.pdf

Dzięki i pozdrawiam ;].
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Haligami
Ekspert
<font color=yellowgreen>Ekspert</font>


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 1218

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Patrząc na rysunki i wartości jakie kazali złożyć, to faktycznie jest błąd na rysunku.

2-3. W kroku 4 to nie wygląda na squash fold, tylko inverse fold (czyli skrzydełka włożone pomiędzy, wtedy pasują pozostałe rysunki).

4. Jak w 4 kroku zrobisz reverse fold, to w 5 spokojnie złożysz petal i wszystko się zgadza.

Dodane po 2 minutach:

Zastanawiam się tylko jeszcze nad jednym: czy błąd jest w rys. nr 4 i pozostałych, jeśli chodzi o proporcje. Czy błąd jest na pierwszym rysunku, gdzie podają wartości. Wygląda to tak, jakby trzeba było złożyć połówkę kartki w 1/3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum