Forum Origami Strona Główna Origami
sztuka składania papieru
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ślimak

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szkodnik
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 7:41 am    Temat postu: ślimak Odpowiedz z cytatem

witam. mam pytanie odnosnie modelu z tej strony: http://www.huyorigami.110mb.com/diagrams/diagram/snail.pdf wszystko jest wzglednie proste az do momentu formowania glowy gdy okazuje sie ze model jest awykonalny tzn niemozliwe jest wykonanie rozrysowanych foldow. dziwi mnie to bo powtarzajac krok po kroku nie widze u siebie bledu. dziwi tym bardziej ze na zalaczonych zdjeciach mozna podziwiac efekt pracy artysty. moze ktos bardziej doswiadczony moglby mi udzielic wskazowek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fantazja
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 910

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 12:03 pm    Temat postu: Re: ślimak Odpowiedz z cytatem

szkodnik napisał:
wszystko jest wzglednie proste az do momentu formowania glowy gdy okazuje sie ze model jest awykonalny tzn niemozliwe jest wykonanie rozrysowanych foldow


a mogłbyś uściślić z którymi krokami masz problem?

_________________
'I don't believe in God(...) I mean if He existed, He wouldn't be cruel enough to make me beautiful.' J. Deaver

Galeria moich prac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szkodnik
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie. otoz do 21ego kroku wszystko wydaje sie byc dobrze jednak to zludzenia. w ko,ejnym zdawaloby sie banalnym punkcie wychodzi na to ze czulki/glowa slimaka sa nie do uformowania. jak to wyrazic? po prostu nie da sie. malo tego-sam punkt 5ty wydaje mi sie niedokladny,poniewaz zgiecia nalezy wykonac do POLOWY szerokosci (nie dalej jak jest na rysunku) inaczej nie zlozymy kroku 13ego... jestem ciekaw gdzie lezy przyczyna mego fiaska?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fantazja
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 910

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli zrobiles wszystkie kroki poprawnie to owszem jest do zlozenia Very Happy
a w kroku 22 to poprostu otwierasz od góry wyznaczony fragment i wciskasz Wink,
jezeli wciąż będą problemy to jutro ci wrzucę fotki bo dziś już mi sie zwyczajnie nie chce Smile

ale krok jest o wiele łatwiejszy od powiedzmy tego 13 Very Happy

swoją drogą, co dla mnie jest awykonalne w tym modelu to modelowanie muszli, nie na moje nerwy...


@edit
dzis sobie tak na spokojnie skladalam ten model i zrozumialam o co ci chodzi z tym 5 krokiem Wink
wspomniales ze w kroku 5 trzeba zagiąć do polowy szerokości, otóż nie, poprostu w kroku 13 nie widac tego na rysunku, a w 14 juz tak, efekt to ten "trójkąt" którego ramiona zaznaczylam na czerwono.
gdy zagniesz w kroku 5 do polowy szerokosci to nie będzie trójkąta krawędzie poprostu utworzą po środku linie prostopadłe (na zielono)



tu poprostu zaznaczone kąty mają być równe

_________________
'I don't believe in God(...) I mean if He existed, He wouldn't be cruel enough to make me beautiful.' J. Deaver

Galeria moich prac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum