Forum Origami Strona Główna Origami
sztuka składania papieru
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porządki na forum - propozycje
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Forum - pytania i odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Duncan Idaho
Sonobe
<font color=#2B60DE>Sonobe</font>


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 190

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł z tym sprzątaniem.
Ale bardziej niż usuwanie kont przydało by się usunięcie offtopu i innego temu podobnego bajzlu bo jak czasem patrzę na ten nieład to odechciewa mi się pisać.

Moje propozycje reform:
1. Proponowałbym zreorganizować temat z galerią prac tak aby był on stricte galerią, w której zamieszczane będą wyłącznie zdjęcia prac i ewentualnie drobne komentarze autorów.
2. Stworzenie działu lub poddziału na tzw HOW TO lub gotowe rozwiązania, w którym można zamieszczać (w osobnych tematach) informacje jak zrobić poszczególny model. Z założenia miało by to wyglądać tak:

Złożyłem jakąś figurkę i zamieściłem zdjęcie w dziale galeria. Mam ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z tym modelem. Zakładam temat w dziale HOW TO i tam daje np linka do diagramu, podaję jaki papier jest najlepszy do tego modelu, udzielam porad jak wykonać trudniejsze kroki itp. W tym temacie można też zadawać pytania do tego modelu lub chwalić jego twórcę.

Było by to wg mnie dobre miejsce na upchnięcie bajzlu typu "gdzie znalazłeś/aś diagram" czy innych tego typu komentarzy w galerii.

3. Ze strony administracyjnej to przychylam się do propozycji z ShoutBox'a aby położyć większy nacisk na zwalczanie przejawów bałaganiarstwa itp

Wg mnie taka organizacja wyeliminuje sporo niepotrzebnego offtopu i sprawi że forum będzie bardziej przejrzyste i łatwiejsze w przeglądaniu.

To na razie tyle... wymyśliłem na szybko. Jak przyjdą mi do głowy jakieś ciekawe pomysły to dam znać. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wolbashi
Szefowa
<font color=#ffd700>Szefowa</font>


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1328

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Ale bardziej niż usuwanie kont przydało by się usunięcie offtopu i innego temu podobnego bajzlu bo jak czasem patrzę na ten nieład to odechciewa mi się pisać.


Wiesz wszystko fajnie, ale jak na razie w moderatorstwie jestem ja i Zdzich, kiedy ogłaszałam konkurs na moda to dosłownie jedna osoba się zgłosiła. Teraz wymagacie od nas siedzenia na forum non stop 24 godziny, również mamy swoje obowiązki i jeżeli już wpadamy na forum to tylko po to by ogarnąć co sie da, poprzemieszczać jak sie da i wrócić do swoich pozostałych obowiązków, ja mam szkołę, mam zajęcia, życie prywatne, Zdzich ma pracę, życie prywatne, dyżury i jeden Bóg wie co jeszcze :/

Proponuję równiez więcej samozaparcia, mówię to do tych offtopujących, nie będę wskazywać kto bo dobrze wiecie. Sami stwarzacie sytuacje, gdzie offtop rośnie i kwitnie jak na drożdżach :/
Cytat:

1. Proponowałbym zreorganizować temat z galerią prac tak aby był on stricte galerią, w której zamieszczane będą wyłącznie zdjęcia prac i ewentualnie drobne komentarze autorów.


Wiesz o ile się nie mylę to takie było pierwotne założenie tejże galerii, ale cóż wszędzie dobrze, ale w danym temacie najlepiej.


Cytat:

2. Stworzenie działu lub poddziału na tzw HOW TO lub gotowe rozwiązania, w którym można zamieszczać (w osobnych tematach) informacje jak zrobić poszczególny model. Z założenia miało by to wyglądać tak:


Dział taki istnieje są to diagramy, a że nikomu się nie chce zakładac kolejnego tematu bo to o wiele za dużo kroków niż wpisanie nowego postu w istniejącym temacie.

Cytat:

Ze strony administracyjnej to przychylam się do propozycji z ShoutBox'a aby położyć większy nacisk na zwalczanie przejawów bałaganiarstwa itp


Cóz moge zacząć nakładać ostrzeżenia i inne tego typu kary, ale z założenia są one zastrzeżone dla wyjątkowo ciężkich przewinień. Moge kasować te offtopowe posty, ale czasem zdarza się, że mimo wszystko coś wnoszą do dyskusji. Głównie to trzeba byłoby zmienić mentalność całego społeczenstwa forumowego by siebie nawzajem pilnowali i zaczęli uważać na to gdzie co piszą.

Błagam was opanujcie się i dajcie mi chwilę dla siebie, jestem w klasie maturalnej i nie jestem w stanie siedzieć dzień w dzień po 3 godziny. Jak już się pojawiam to jest to na 5-10 minutek i powrót do swych obowiązków w realnym życiu.

pozdrawiam
W.

_________________
>>REGULAMIN<<

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Rogacz
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 1099

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolbashi napisał:
Wiesz wszystko fajnie, ale jak na razie w moderatorstwie jestem ja i Zdzich, kiedy ogłaszałam konkurs na moda to dosłownie jedna osoba się zgłosiła.

To było 6 miesięcy temu ,jeśli teraz na forum jest 91 zarejestrowanych użytkowników a co kilka/naście dni przybywa 1 to w tamtych czasach(czerwiec)myślę ,że starczył Zdzich. Jeśli narzekasz na kompletny brak czasu i nawał pracy w realnym życiu i wchodzisz na forum na niedługą chwilę (10min)to może pomyśleć o kolejnym naborze na moderatorów.

Duncan Idaho napisał:
1. Proponowałbym zreorganizować temat z galerią prac tak aby był on stricte galerią, w której zamieszczane będą wyłącznie zdjęcia prac i ewentualnie drobne komentarze autorów.

Myślę ,że mój stary pomysł też byłby tu na miejscu odnośnie 2 osobnych tematów dot galerii. Jeden wyłącznie do zamieszczania zdjęć ,drugi natomiast do ich komentowania.


Rogacz~!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Duncan Idaho
Sonobe
<font color=#2B60DE>Sonobe</font>


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 190

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolbashi napisał:
Wiesz wszystko fajnie, ale jak na razie w moderatorstwie jestem ja i Zdzich, kiedy ogłaszałam konkurs na moda to dosłownie jedna osoba się zgłosiła. ja mam szkołę, mam zajęcia, życie prywatne, Zdzich ma pracę, życie prywatne, dyżury i jeden Bóg wie co jeszcze :/

Ja jestem na ostatnim roku studiów i właśnie zaczynam pisanie pracy dyplomowej. Aktualnie jestem od dłuugiego czasu bezrobotny.
Mógłbym zasilić grono moderatorów. W momencie konkursu na moderatora to byłem świeżo po rejestracji. Co do doświadczenia to moderowałem już forum oparte o phpBB.
Tylko ostrzegam, że w sprawach moderatorskich to jestem jak SS-man i po prostu Ordnung muss sein!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wolbashi
Szefowa
<font color=#ffd700>Szefowa</font>


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1328

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

To było 6 miesięcy temu


Wg. mnie 4 miesiące Smile


Cytat:

91 zarejestrowanych użytkowników


Z czego zaledwie garstka się wypowiada Smile

Cytat:

a co kilka/naście dni przybywa 1


głównie czytelnicy, z moich wyliczeń 29 użytkowników nie ma żadnego posta :/ a 36 ma mniej niż 10 postów.
Cytat:

to może pomyśleć o kolejnym naborze na moderatorów


Właśnie nad tym myślę, jeszcze pogadam ze Zdzichem i ostatecznie zdecydujemy.

Cytat:

Myślę ,że mój stary pomysł też byłby tu na miejscu odnośnie 2 osobnych tematów dot galerii. Jeden wyłącznie do zamieszczania zdjęć ,drugi natomiast do ich komentowania.


Nie sądzę by to był dobry pomysł, mimo wszystko każdemu jest miło gdy jest pochwalony za piękne prace, i zdjęcia, i trud w nie włożony itp. itd. Równiez nie byłoby to zbyt ekonomiczne takie przeskakiwanie z tematu do tematu by zobaczyć do czego nawiązuje dany komentarz.

Mogę spróbować w wolnym czasie wyszperać w temacie wątki, które mogłyby być zamieszczone w diagramach jako odpowiedzi na pytania a jak to zrobić. Jednakże nie będzie to zbyt proste bo mało kto używał tam opcji cytuj, a nie mogę wyrwać z kontekstu Smile Albo pomożecie i wyedytujecie posty by móc je potem bez problemu poprzenosić do odpowiedniego działu, albo będzie sie to ciągnęło miesiącami, chyba że zamknę temat Twisted Evil

pozdrawiam
W.

_________________
>>REGULAMIN<<

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Lex
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 516

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolbashi napisał:
Cytat:

1. Proponowałbym zreorganizować temat z galerią prac tak aby był on stricte galerią, w której zamieszczane będą wyłącznie zdjęcia prac i ewentualnie drobne komentarze autorów.

Wiesz o ile się nie mylę to takie było pierwotne założenie tejże galerii, ale cóż wszędzie dobrze, ale w danym temacie najlepiej.

Chyba nie mówicie o temacie "Co teraz robisz?" bo jak dla mnie to on wygląda tak jak powinien Wink (no chyba, żeby go zmienić na "Co właśnie skończyłeś robić", choć mam wrażenie, że już tym jest, a na początku wyobrażałem sobie go trochę inaczej).
Chociaż jakaś stricte galeria też byłaby ok.

Rogacz napisał:
wolbashi napisał:
Wiesz wszystko fajnie, ale jak na razie w moderatorstwie jestem ja i Zdzich, kiedy ogłaszałam konkurs na moda to dosłownie jedna osoba się zgłosiła.

To było 6 miesięcy temu ,jeśli teraz na forum jest 91 zarejestrowanych użytkowników a co kilka/naście dni przybywa 1 to w tamtych czasach(czerwiec)myślę ,że starczył Zdzich. Jeśli narzekasz na kompletny brak czasu i nawał pracy w realnym życiu i wchodzisz na forum na niedługą chwilę (10min)to może pomyśleć o kolejnym naborze na moderatorów.

Tak, 6 miesięcy temu nie mogłem się tego podjąć, bo nie wiedziałem jak mi sie w życiu ułoży (a nie chciałem brać na siebie obowiązków, z których nie mógłbym się wywiązać). Na chwilę obecną mam sporo wolnego czasu (bezrobotny :kwasny: ) i nie zanosi się na to by to się szybko zmieniło. Jakby co, mogę pomóc.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fantazja
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 910

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja i ja! Razz ja też Razz pomóc chcę :hyhy:

plusy:
+pełna zapału Razz
+codziennie na oriforum po kilka godzin Razz ( z przerwami Razz)

minusy:
-pierwszy raz właściwie miałabym z takim zajęciem kotakt
-i dalej nie wiem co z moim netem i trzeba by było pewien czas odczekać aż się wszystko ustabilizuje Smile

a jesli chodzi i temat co teraz robisz to myśle ze jest ok! prace i komentarze
tylko że pozostawiać jeden komentarz do jednej pracy (lub kilku w jednym poście) od jednego użytkownika nie więcej! bo to już offtopic w razie potrzeby zskleić dwa posty tego samego użytkownika i będzie pożądek Smile

_________________
'I don't believe in God(...) I mean if He existed, He wouldn't be cruel enough to make me beautiful.' J. Deaver

Galeria moich prac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wolbashi
Szefowa
<font color=#ffd700>Szefowa</font>


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1328

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunęłam co się dało 44 posty zbędne Smile odnośnie pomocy to poczekajcie troszkę Very Happy cierpliwie
_________________
>>REGULAMIN<<

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
felicja
Pajarita
<font color=#2B60DE>Pajarita</font>


Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 59

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam troche doswiadczenia w moderowaniu, jestem administratorem na takim jednym malutkim forum .. :zawstydzony:
jakby bylo trzeba - coz, moge zagladac tu codziennie, ale wieczorem - po 18tej do 21szej.

_________________
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wolbashi
Szefowa
<font color=#ffd700>Szefowa</font>


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1328

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciii spokojnie, kandydatury zdążycie zgłosić, na razie czekam na wiadomośc od Zdzicha. Możliwe, że jednak konkurs na moda się odbędzie, albo sami wytypujemy osoby do tego nadające się oczywiscie uprzednio zapytamy tego użytkownika czy na pewno chce Smile tak więc na razie kandydatury schowajcie i dyskutujcie co wam przeszkadza, a czego brakuje na forum Smile
_________________
>>REGULAMIN<<

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Szatanek
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 844

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zaczne od tego, ze nie chce Razz
A co przeszkadza, czego brakuje?
hmmmmm...
Jest milo, sa ludzie, jest element przypominajacy mi o yerbie... Zyc nie umierac (pomojajac fakt, ze chce umrzec Wink)

_________________
I absolutely believe in god and i absolutely hate the fucker

Szataniasta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zdzich
Moderator
<font color=#ff0000>Moderator</font>


Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 738

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie szanowni reformatorzy Smile

1. Dział "Co teraz robisz" pozostawiłbym w dotychczasowej formie: tzn. fotka, autor, wskazanie źródła + pojedyncze posty odnoszące się do prezentowanego dzieła. To taka forma "wernisażu", gdzie od razu można mieć kontakt z wykonawcą dzieła. Bez tych wypowiedzi - wątek wieje martwotą.
Oczywiście - bezwzględnie tępimy wszelki offtop w tym wątku.

2. Nie mam poczucia, by na forum panował szczególny bajzel. Jest część merytoryczna, gdzie pilnujemy ładu. Jest część "luźniejsza" - tam sobie rozmawiacie o wszystkim i niczym. Bo do cholery, gdzie i kiedy mielibyście to robić? Na emeryturze? Na charach dla świńtuchów? Jeśli pojemność serwera to udźwignie - zostawiłbym luźniejszą strefę bez większych zmian. Z ewentualną sugestią, byście szczególnie "chwilowe" sprawy omawiali na SB lub PW.

3. W którymś z postów powyżej powiało mi trochę "totalitaryzmem". Znam pewne forum, z tysiącami użytkowników, gdzie takie zapędy Modów i Adminów spowodowały odpływ "zdrowszej tkanki" w inne miejsce Sieci.

4. To forum, dzięki temu, jacy ludzie się u nas na dłużej zatrzymali, moderuje się naprawdę z przyjemnością. Bez "wycieczek", wulgaryzmów, spamu. Dysleksja w granicach tolerancji.

5. Jeśli uważacie, że potrzebni kolejni Moderatorzy, nowe pomysły - proszę bardzo. Nie zapominajcie jednak, że "gdzie kucharek sześć ..." Wink

Z.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Duncan Idaho
Sonobe
<font color=#2B60DE>Sonobe</font>


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 190

PostWysłany: Sro Lis 14, 2007 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdzich napisał:
3. W którymś z postów powyżej powiało mi trochę "totalitaryzmem". Znam pewne forum, z tysiącami użytkowników, gdzie takie zapędy Modów i Adminów spowodowały odpływ "zdrowszej tkanki" w inne miejsce Sieci.

Ordnung muss sein i ktoś musi panować nad użyszkodnikami :hyhy:

Znam pewne forum, z tysiącami użytkowników, gdzie takie zapędy Modów i Adminów uratowały forum przed całkowitym upadkiem spowodowanym zapchaniem serwera.
Tutaj to na szczęście nie grozi...
Zdzich napisał:
Dysleksja w granicach tolerancji.

To akurat zjawisko jest jednym z tych za które bez dyskusji stawiam przed plutonem egzekucyjnym. Jestem ze starej szkoły... jeśli wypowiadasz się publicznie to rób to poprawnie... słownik nie gryzie

Po przemyśleniu wycofuję swoją kandydaturę na moderatora. Gruppenfuhrer Duncan raczej nie pasuje do klimatu tego forum...
Jak forum obrośnie w użyszkodników i odrobina totalitaryzmu będzie bardziej potrzebna wtedy możecie na mnie liczyć...
Tymczasem otworzę sobie kolejnego browara :zdrowko:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szatanek
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 844

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie tez NIE zglaszam.
I naprawde teraz jest przyjacielska atmosfera i nie psujmy tego...

_________________
I absolutely believe in god and i absolutely hate the fucker

Szataniasta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szczepan.call
Żuraw
<font color=#2B60DE>Żuraw</font>


Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 40

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja propozycja?? Każdy wzruca swoje zdjęcia w załozonym przez siebie poście, tam są komentowane, oglądane itp. Wkońcu nie było by tak, ze wszystko jest wysyłane na kupe, i mozna cos przeoczyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rogacz
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 1099

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczepan.call napisał:
Moja propozycja?? Każdy wzruca swoje zdjęcia w załozonym przez siebie poście, tam są komentowane, oglądane itp. Wkońcu nie było by tak, ze wszystko jest wysyłane na kupe, i mozna cos przeoczyc.

Zdjęcie siebie, (twarzy itp) masz na myśli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wolbashi
Szefowa
<font color=#ffd700>Szefowa</font>


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1328

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Moja propozycja?? Każdy wzruca swoje zdjęcia w załozonym przez siebie poście, tam są komentowane, oglądane itp.



Hmm niby dobry pomysł, ale jak przemnożysz ilość takich tematów przez liczbę osób to troszkę przestaje się to opłacać Smile myślę, że aktualna forma jest w porządku.

W.

_________________
>>REGULAMIN<<

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Zdzich
Moderator
<font color=#ff0000>Moderator</font>


Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 738

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było to i dotychczas zakazane, a tylko jeden Forumowicz założył oddzielny wątek dla swoich prac. Jeśli ktoś ma taką potrzebę - czemu nie. Nie przypuszczam jednak, by to poszło lawinowo.

Mnie też odpowiada "spontan" - rozmaitość, dowolnośc, zróżnicowanie poziomu prac w dotychczasowej galerii. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szatanek
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 844

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spontan... Brak regol wyznaczajacych kazdy ruch. A mimo to nie ma balaganu (strasznegoi Wink). Juz nie kombinujmy, bo tylko popsujemy...
_________________
I absolutely believe in god and i absolutely hate the fucker

Szataniasta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zdzich
Moderator
<font color=#ff0000>Moderator</font>


Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 738

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uściślam - dotychczasowy "spontan" rzeczonym dziale. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Forum - pytania i odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum