Forum Origami Strona Główna Origami
sztuka składania papieru
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co do róż?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eda
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 9

PostWysłany: Sob Sie 20, 2011 4:39 pm    Temat postu: Co do róż? Odpowiedz z cytatem

Moja mama ma 29.08 urki, planuję dla niej bukiet z origami. Mam na razie główki dwóch czerwonych róż i trzech żółtych( dorobię jeszcze parę żółtych).
Chciałam żeby było równomiernie ale skończył się brokatowy lakier czerwony na dwóch rózach i nie będzie chyba za szybko nowego, a został mi żółty, dlatego jeszcze kilka żółtych róż dorobię. [Te róże na podstawie książki z origami.art, każda róża z kilku pięciokątów, więc troszkę pracochłonne]

I tu problem. Jakie jeszcze kwiaty mogłyby pasować do róż? Myślałam o fuksjach, ale nie znalazłam ich diagramu. Dlatego nie wiem które kwiaty wybrać z reszty dostępnych. Zastanawiałam się też nad białymi "niedorozwiniętymi różami", ale też takich ładnych diagramów brak, aby pasowały do tych róż. Tulipany raczej nie bardzo, no po prostu nie mam pomysłu. Więc prosze o pomoc, jakie kwiatki pasują do róż?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nightwoman
Żuraw
<font color=#2B60DE>Żuraw</font>


Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 43

PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że jeśli o origami chodzi to do róż najlepiej pasują... inne róże. Może dołóż bladoróżowe? I do tego kilka ładnych, ciemnozielonych liści, ewentualnie jakieś drobne kwiatki, żeby bukietu nie "przepakować".
_________________
I wish I had an angel
For the moment of love
I wish I had your angel
Tonight...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilnaj
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 15

PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chcesz fuksje to można w tym linku zamówić książkę http://www.origamiart.pl/origami-kwiaty-papieru-p-195.html . tam chyba nawet jest pączek jakiegoś kwiata ale nie pamiętam jakiego , wiem tylko że przypomina pąk rózy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum