Forum Origami Strona Główna Origami
sztuka składania papieru
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Róża R J Lang

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szachermater
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 11:52 pm    Temat postu: Róża R J Lang Odpowiedz z cytatem

witam, czy ktoś mógł by mi wytłumaczyc jak modelowac tą różę, robię według tego diagramu

http://www.4shared.com/file/66129472/9e972eb0/Rose_by_Robert_J_Lang__Miura-k.html?s=1

konkretnie chodzi mi o krok 35 i 36 w moim wykonaniu efekt nie przypomina tego na diagramie ;/. nie bardzo też kminie co zznaczają te białe strzałki ( tzn. jak ma według nich postępowac, np. w kroku 30 wiem że zgodnie z tymi białymi strzałkami mam wyciąnąc trochę papieru ale w kroku 36 już nie wiem jak to zrobic )

w kroku 35 z tego co rozumie a mój angielski jest pod psem Sad to jeśli uniosę te górne płatki i pociągnę jak na diagramie to powinienem uzyskac coś w postaci szyszki czy coś tędy w każdym razie powinno to byc sztywne i zwarte, tyle że u mnie nie jest ani sztywne ani zwarte Razz. No i prosił bym też o wskazówki ja zawijac kolejne dolne warstwy ( to że powinienem zawijac w przeciwne strony to wiem ). Proszę o szybką pomoc ponieważ zależy mi na czasie z tą róża.
No i z góry DZIĘKOWAC Razz

Dodane po 2 minutach:

najlepiej gdybym uzyskał link do jakiegoś filmiku instruktażowego, ale każda pomoc się przyda


Ostatnio zmieniony przez Szachermater dnia Wto Lut 09, 2010 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
muffin
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 535

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz foto diagram RazzP
http://www.takwing.idv.hk/origami/diagram/detail.php?group=robert_rose&pic=0001

_________________
Pacjentka: A nie mo?na jako? inaczej zaj?? w ci???? Na przyk?ad...siadaj?c na desce sedesowej?
House(ironia): Oczywi?cie. Pomi?dzy tob? a desk? musia?by siedzie? jaki? facet, ale to mo?liwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szachermater
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki ale raczej chodziło mi o coś innego bo mi teraz wychodzi coś podobnego i nie wygląda to za fajnie, chce się zbliżyc jak najbardzie do wykonania Langa albo tego co jest tutaj http://www.origami.art.pl/galeria/2351_galeria.jpg

ale za link dzięki bardzo :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
muffin
Wszechwiedzący?
<font color=blue>Wszechwiedzący?</font>


Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 535

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już tylko modelowanie Smile i koniec Smile ważne jest w tym modelu
_________________
Pacjentka: A nie mo?na jako? inaczej zaj?? w ci???? Na przyk?ad...siadaj?c na desce sedesowej?
House(ironia): Oczywi?cie. Pomi?dzy tob? a desk? musia?by siedzie? jaki? facet, ale to mo?liwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szachermater
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:37 am    Temat postu: Róża R J Lang Odpowiedz z cytatem

no tak tylko nie mam pewności czy dobrze wykonuje według strzałek te kroki które opisałem na początku, jak bede miał już pewnośc co do tego to z modelowaniem nabiorę wprawy ;>

Dodane po 10 godzinach 56 minutach:

Szachermater napisał:
witam, czy ktoś mógł by mi wytłumaczyc jak modelowac tą różę, robię według tego diagramu

http://www.4shared.com/file/66129472/9e972eb0/Rose_by_Robert_J_Lang__Miura-k.html?s=1

konkretnie chodzi mi o krok 35 i 36 w moim wykonaniu efekt nie przypomina tego na diagramie ;/. nie bardzo też kminie co zznaczają te białe strzałki ( tzn. jak ma według nich postępowac, np. w kroku 30 wiem że zgodnie z tymi białymi strzałkami mam wyciąnąc trochę papieru ale w kroku 36 już nie wiem jak to zrobic )

w kroku 35 z tego co rozumie a mój angielski jest pod psem Sad to jeśli uniosę te górne płatki i pociągnę jak na diagramie to powinienem uzyskac coś w postaci szyszki czy coś tędy w każdym razie powinno to byc sztywne i zwarte, tyle że u mnie nie jest ani sztywne ani zwarte Razz. No i prosił bym też o wskazówki ja zawijac kolejne dolne warstwy ( to że powinienem zawijac w przeciwne strony to wiem ). Proszę o szybką pomoc ponieważ zależy mi na czasie z tą róża.
No i z góry DZIĘKOWAC Razz

Dodane po 2 minutach:

najlepiej gdybym uzyskał link do jakiegoś filmiku instruktażowego, ale każda pomoc się przyda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum