Forum Origami Strona Główna Origami
sztuka składania papieru
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najtrudniejszy Moduł

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Origami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skrzypek
Pegaz
<font color=#2B60DE>Pegaz</font>


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 248

PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 10:52 pm    Temat postu: Najtrudniejszy Moduł Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Otworzyłem nowy temat, ponieważ nie znalazłem podobnego zagadnienia, mianowicie bardzo chciałbym wiedzieć jaki model w origami modułowym jest uznawany za najtrudniejszy, albo chociaż jeden z najtrudniejszych. Ja bardziej interesuje się w klasycznym, ale chciałbym znać modułowego "Ryu Zina". Wiem że na forum jest wielu wspaniałych specjalistów w tej dziedzinie, dlatego liczę na pomoc.

skrzypek :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Haligami
Ekspert
<font color=yellowgreen>Ekspert</font>


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 1218

PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie:
I najtrudniejszy: Chomolungma
II najtrudniejszy: K2
III najtrudniejszy: Annapurna

Właściwie to nie chodzi o trudność modułu, bo składa się je do dwóch minut jeden. Ich liczba też jest niewielka. Ale cała trudność polega na połączeniu ich odpowiednio.

Czy ktoś znalazł coś trudniejszego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MODUŁ02
Zig-zag
<font color=#2B60DE>Zig-zag</font>


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 181

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie nie ma nic trudniejszego jak K2 nigdy mi nie wychodziło ale będę próbował do skutku Wink
_________________
http://www.flickr.com/photos/landori/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
g_o_n
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 12

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu znalazłem zdjęcie modelu z modułu chińskiego które mnie absolutnie urzekło.
Model składa się z 20 000 elementów.

KLIK


Wydaje mi się że jest to najtrudniejszy modół chiński.


Poprawiono link, gdyż rozjeżdżało się forum
W.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Haligami
Ekspert
<font color=yellowgreen>Ekspert</font>


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 1218

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ilość modułów składa się na najtrudniejszy model Smile Moduły chińskie są bardzo proste i tylko kwestia wyobraźni ludzkiej jak się je połączy (co też nie jest trudne). Zapewne jest to bardzo pracochłonny model Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
g_o_n
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 12

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haligami napisał:
Nie ilość modułów składa się na najtrudniejszy model Smile Moduły chińskie są bardzo proste i tylko kwestia wyobraźni ludzkiej jak się je połączy (co też nie jest trudne). Zapewne jest to bardzo pracochłonny model Smile


Nie do końca bym się zgodził gdyż zarówno w origami klasycznym jak i modułowym lub module chińskim ważny jest pomysł. Inną zupełnie kwestią jest wymyślenie, zaprojektowanie i nadanie odpowiedniej formy. Jeżeli próbował ktoś wykonać jakiś model bez schematu np. tylko na podstawie zdjęcia lub własnej wyobraźni - wie o czym mówię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Haligami
Ekspert
<font color=yellowgreen>Ekspert</font>


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 1218

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak rozmawiamy tu o trudności, a nie pomyśle.

I proponuję, abyś złożył coś z ponad tysiąca modułów chińskich oraz K2 z zaledwie 60 modułów (lub chomolungmę) i wtedy się wypowiedział co do trudności Smile
W obydwu przypadkach diagram jest tylko do modułu, a reszta to wyobraźnia, więc porównanie będzie akurat Smile Różnica jest właściwie jedna: często do bardziej skomplikowanych figurek z modułu chińskiego używa się kleju, do wielowielościanów nie - potrzebne są sprawne rączki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wolbashi
Szefowa
<font color=#ffd700>Szefowa</font>


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 1328

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co dla mnie najtrudniejsze modele to takie, których jeszcze nie złożyłam Wink Jak je złoże t sę przekonuję, że to aż takie trudne nie było, albo jestem zachwycona, że nakład pracy jest rekompensowany w postaci ślicznej bryłki. Jedne z trudnych póki co były dla mnie:

K2 - w pewnym momencie zabrakło mi rąk do utrzymania tego wszystkiego, ale przydał się wtedy patent z nitką, wiązałam wierzchołki spotykających się ze sobą trójkątnych ścian w miejscu wierzchołka czworokątu.

FIT - też ptrafi być trudny, gdy robisz go po raz pierwszy oraz gdy robisz go z jednego koloru Very Happy

bryły z serii planars Meenakshi Mukerji o nazwach w postaci kolejnych liter alfabetu. Pierwsze złożenie okaże się być cyklem wielu rozłożen i ponownych złożeń, aż do skutku Smile

_________________
>>REGULAMIN<<

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Origami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum