Forum Origami Strona Główna Origami
sztuka składania papieru
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

diagram aniołka z książki "Miniorigami"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Poszukuję
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Earthsea
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 5

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 9:33 pm    Temat postu: diagram aniołka z książki "Miniorigami" Odpowiedz z cytatem

Jako że pierwszy raz "daję głos" na tym forum (do tej pory tylko je czytywałam) wypadałoby się przywitaćSmile
Określiłabym się jako początkująca, bo na widok większości dzieł pokazanych na forum reaguję ruchem szczęki ku podłodze;) Na razie próbuję robić raczej proste rzeczy, choć najbardziej oczarowały mnie oribana i origami modułowe, zwłaszcza kręciołki :hyhy:
Tyle tytułem "dzień dobry", teraz przejdę do sedna:
otóż poszukuję diagramu takiego aniołka: http://farm4.static.flickr.com/3025/3075223536_ecb1c54c65.jpg
W sam raz na moje możliwości jak sądzę Very Happy Widziałam też takiego w książce "Miniorigami", ale nie było tam diagramu:( Wyszperałam instrukcję do czegoś bardzo chyba podobnego: http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01182/arts-graphics-2007_1182741a.jpg
Niestety diagram jest mały i dla mojego niewprawnego oka niezbyt czytelny, dotarłam do kroku 15 i dalej już nic nie widzęSad Z tego jednak co zrobiłam widać wyraźne podobieństwo, trochę inne są skrzydła i proporcje. Jeśli nie znajdzie się diagram aniołka ze zdjęcia, to może ktoś z Was jest w stanie uczytelnić istniejący diagram i go zmodyfikować tak, by wyszła figurka z fotki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Haligami
Ekspert
<font color=yellowgreen>Ekspert</font>


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 1218

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś go odtworzyłam ze zdjęcia, ale niestety zapomniałam jak go zrobiłam. Muszę się do niego zabrać ponownie. W międzyczasie proponuję aniołka autorstwa Rafała Sabata
http://origami.art.pl/diagramy.php?dzial=fla
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
p@
Ekspert
<font color=yellowgreen>Ekspert</font>


Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 400

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, moim zdaniem to wyglada następujaco :
15) powtórzenie z lewej strony 7-14
16) pleat fold czyli zagięcie zewnętrzne(-.-.-)na górze i wewnętrzne(- - -)na dole
17) prezentuje obraz po tych zagięciach
1Cool i 19) formowanie skrzydeł - zagięcia zewnętrzne i wewnętrzne
efekt koncowy
ps. niestety albo super - w świecie origami bardzo często trzeba dać z siebie wszystko i efekt końcowy musimy stworzyć sami(chodzi głównie o modelowanie)

_________________
pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Earthsea
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anioła pana Sabata udało mi się zrobić wcześniej - tego łatwiejszego oczywiście:) Drugiego na razie nie ruszam:/ Ten poszukiwany ze zdjęcia jednak najbardziej mi się podoba:D
p@ - powtórzenia wykonałam, tylko przy kroku 16 co mam zagiąć dokładnie? coś przy "głowie" ale nie wiem co Sad powiększam obrazek ile się da, ale zamiast linii piksele widzę.
ps. super - bo w świecie poza origami też niedobrze trzymać się szablonówWink

Dodane po 6 minutach:

Mam jeszcze pytanie natury technicznej - w którym miejscu forum zapytać o książkę origami (czy warto kupić)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Haligami
Ekspert
<font color=yellowgreen>Ekspert</font>


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 1218

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W origami jest temat książki origami

Tu link do ostatniego postu
http://oriforum.mojeforum.net/post-vp10556.html#10556
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Earthsea
Nowicjusz
<font color=#2B60DE>Nowicjusz</font>


Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 5

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie Haligami, jakoś mi to umknęło, choć wędruję po tym forum dość długo:( jestem po lekturze tego wątku i widzę, że zapytanie o pozycję z serii ABC origami pani Dziamskiej średnio się wpasuje w te zagraniczne cuda, ale cóż, jaki poziom , takie zapytanie;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Origami Strona Główna -> Poszukuję Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum